Semamaya village

Na een heleboel belangrijke mensen te hebben ontmoet nu naar simamaya village, een dorp 1 uur rijden door de Bush vanaf Kabala. Gemeenschap van 4000 mensen waarvan de meesten in de Bush wonen en nog nooit verder zijn gekomen. Een verpleegkundige met een schaar en gebrek aan alles , 5 leerkrachten waarvan er 3 ziek zijn . Maar 70 schoolkinderen van de 220 , basisschool. De ouderen werken, hout en vruchten verkopen. Meisjes vanaf 12 jaar uitgehuwelijkt of verkocht. De grens met guinee is vlakbij. De meeste ouders zijn niet overtuigd van het belang van onderwijs. Onze groep is hier eerder geweest om over het belang van onderwijs te praten en nu zijn we er weer. Enorme armoede, je weet niet wat je ziet. Voor water moet je 3 km lopen . Ik probeer nog een foto in te voegen maar weet niet of dat lukt.

Bijeenkomst in het dorp. Vrouw op de stoel is het schoolhoofd. De jongen die spreekt over het belang van onderwijs ( in het Krio)  is de jongen die staat. Hij is van onze groep. Hij doet nu eindexamen en wil advocaat worden maar zijn ouders hebben geen geld om het examen geld te betalen. De man rechts vertaalt van Krio naar Limba. Gelukkig versta ik het Krio inmiddels redelijk.